Hrad Kost, Královéhradecký kraj

Chip z Akinu

Výlet do údolí Českého ráje, který byl rájem i pro nás pejsky. Opravdu. Panička se domluvila s lidskou partou, která vzala psí smečku, se kterou trénujeme socializaci, a vyrazili jsme společně na výlet na Hrad Kost a do údolí Plakánek.

Bezpečí především

Všichni jsme se naskládali do auta a paničky nás zabezpečily pásy. Ti nejmenší ze psí smečky byli v přepravkách. Po cestě zastávka i na kafíčko, aby prý paničky po cestě nechrupkaly jako my, a zanedlouho jsme už vystupovali na parkovišti Podkost.

Auto jsme zaparkovali do stínu a přes silnici už na nás čekala úzká cesta do údolí Plakánek. Cestou nás provázela žlutá značka a my si užívali krásného ranního květnového počasí.

Údolí Plakánek

Stezku lemovaly naučné cedule a paničky se střídaly v jejich čtení nahlas. My si raději čmuchali něco v trávě a dělali, že je neznáme. Vše bylo rozkvetlé a místní potůčky byly díky skalám úplně průzračné. Já neodolal a v jednom místě, kde už začínal Oborský rybník, jsem se i parádně vykoupal, ukázal všem pár tempíček a rychle se vyválel v trávě. Tak to mám nejraději.

Potůčky a mokřady

Po cestě jsme narazili na nádherný dřevěný chodníček, který jsme všichni zvládli přejít, i když občas chybělo nějaké to prkno. Pod ním se totiž nacházely mokřady, a tak jsme se v nich díky chodníčku nemuseli brodit.

Nakonec jsme došli k Oborskému rybníku, naproti kterému byla chata Pavla Zedníčka. Tu paničky obdivovaly a trochu mu záviděly. Také přemýšlely, co se tu točilo za film, a nakonec se shodly na filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

Ještě nás čekala prohlídka hradu

Po dalším focení jsme pokračovali po žluté, ale na rozcestníku jsme přešli na modrou, která nás vedla až k bývalému skalnímu mlýnu. Tato cesta už nebyla tak upravená, ale zato jsme obdivovali divokou přírodu a občas přeskočili spadlý strom.

Následně už jsme si to štrádovali zpět k hradu, abychom stihli poslední prohlídku.

Na hradu Kost jsou pejsci vítáni a mají vstup zadarmo. Jen je potřeba se na prohlídkách chovat spořádaně a být na vodítku. My už ale byli tak unavení, že se nám ani zlobit nechtělo.

Zasloužené občerstvení

Po prohlídce nás čekalo občerstvení v hradní restauraci, kde jsme dostali misky s vodou, piškoty, masové chipsy a měkoučké podložky na odpočinutí. Paničky se také nadlábly a po chvilce obdivování výhledu na Bílý rybník jsme vyrazili zpět na parkoviště. Po cestě se ještě moje panička zastavila v suvenýrech, aby nám koupila známku do našeho výletníčku (turistického deníčku). Výlet jsme si bezvadně užili a těšíme se, že se tam ještě někdy s Tondou, Ejminkou, Amigáčkem a Tupatínkem vrátíme.

Souhrn výletu💡

 • Nachodili jsme cca 10 km.
 • Parkování 100 Kč/den.
 • Občerstvení v hradní restauraci, kde najdete také zábavné hrací prvky pro děti.

 • Na prohlídku mohou pejsci zdarma, ostatní potom dle ceníku.

 • Výlet je vhodný spíše pro terénní typy kočárků.
 • Svačinu i vodu raději s sebou, pejsci se mohou občerstvit z potůčků.

 • Pohodlné boty a sportovnější oblečení jsou vždy výhodou.

Soutěž 

Pokud rádi výletujete se svým čtyřnohým parťákem tak jako my, nasdílejte nám svůj zážitek (budeme rádi, když nám dáte tip na výlet) a vyhrajte něco, co na výlety určitě nutně potřebujete 😊. Tak neváhejte, a pojďte se zapojit do soutěže na Výlety s Akinu!

Jak se do soutěže zapojit?

Je to opravdu jednoduché: vyfoťte - sdílejte - označte.

 • Vyfoťte svého mazlíčka na místě výletu (kdekoli uznáte za vhodné, ale tak, aby bylo poznat, kde jste). Můžete použít i starší fotku.
 • Sdílejte příspěvek s námi (veřejně) na Facebooku či Instagramu a označte #vyletysakinu.
 • Kdo navíc napíše na papír #vyletysakinu a vyfotí se na místě výletu, získá větší šanci na výhru.
 • Na konci roku vybere naše porota 10 výherců.

Jaká je odměna 🎁?

Našlápnutý balíček, který prostě musíte mít, a který si budete chtít vzít s sebou na další výlet. Obsahuje spoustu pamlsků, lékárničku, pamlskovník, cestovní misku, konzervu a hračku.

Kdo vyhraje?

10 nejoriginálnějších výletníků či ti, kteří něčím zaujmou naší odbornou porotu.

Chipík z Akinu <3

Načtěte si QR kód pro zobrazení trasy.