Ježíškova cesta, Karlovarský kraj

Roxy a Mary z Akinu

Není nad to vyrazit si na prodloužený víkend. Vím, že jedeme na delší dobu, protože na jednodenní výlet by nám stačilo zabalit jen batoh a vyrazit. Teď ale panička balí nejen naši psí výbavu, ale také krmivo a další nezbytné věci pro sebe i pro naší nejmenší treperendu.

Po zabalení všech nezbytností jsme se naložili do auta a vyrazili. Už se moc těšíme, až budeme na místě a prozkoumáme nová místa. Když jsme dorazili na místo, ubytovali jsme se a prošli se po blízkém okolí. Po večeři už jen zasloužený spánek a netrpělivě jsme vyhlíželi zítřek.

Vyrážíme 

Druhý den hned po snídani jsme vyrazili na Ježíškovu cestu. Auto jsme nechali v Božím Daru na jednom z parkovišť. Je jich tam více, ale páníček vybral právě toto.

Šli jsme do infocentra, kde si páníčci za 50 Kč zakoupili Ježíškův zápisníček, do kterého pečlivě zapisovali odpovědi na otázky, které jsou podél celé cesty rozmístěny. Celkem je 13 stanovišť, která představovují zábavné zastávky jak pro dospělé, tak pro děti. I my psí holky jsme si ale přišly na své. Měly jsme spoustu možností si vše očichat a loudit pamlsky.

Výběr ze 2 okruhů

Ježíškova cesta je rozdělena na dva okruhy. Dlouhý okruh má cca 13 km a na něm jsou právě zmíněné úkoly. Krátký okruh je zase lemován krásnými dřevěnými sochami a má 5,6 km.

Užíváme si přírody

My zvolili okruh dlouhý. Šli jsme lesem, podél potůčků, kolem luk a pastvin. Nádherná vycházka a příjemné počasí tomu jen dodaly na pocitu pohody. V místech, kde se oba okruhy potkávají, je lesní občerstvení, kde vám udělají skvělou zelňačku nebo párek v rohlíku. Po cestě jsme potkali pár hřišťátek a prolézaček pro děti. Obě trasy jsou skvělé pro kočárky, odrážedla a také pro cyklisty. 

Kam asi vyrazíme zítra?

Náš tip: zkuste si tuto trasu projít v zimě a ve sněhu, to je pohádka.

Souhrn výletu 💡

  • Psi na vodítku.
  • Parkoviště 200 Kč / den.
  • Vhodné pro kočárky i kola.
  • Nenáročná trasa, ale vhodné boty pro dvojnožce jsou nutnost.

Soutěž 

Pokud rádi výletujete se svým čtyřnohým parťákem tak jako my, nasdílejte nám svůj zážitek (budeme rádi, když nám dáte tip na výlet) a vyhrajte něco, co na výlety určitě nutně potřebujete 😊. Tak neváhejte, a pojďte se zapojit do soutěže na Výlety s Akinu!

Jak se do soutěže zapojit?

Je to opravdu jednoduché: vyfoťte - sdílejte - označte.

  • Vyfoťte svého mazlíčka na místě výletu (kdekoli uznáte za vhodné, ale tak, aby bylo poznat, kde jste). Můžete použít i starší fotku.
  • Sdílejte příspěvek s námi (veřejně) na Facebooku či Instagramu a označte #vyletysakinu.
  • Kdo navíc napíše na papír #vyletysakinu a vyfotí se na místě výletu, získá větší šanci na výhru.
  • Na konci roku vybere naše porota 10 výherců.

Jaká je odměna 🎁?

Našlápnutý balíček, který prostě musíte mít, a který si budete chtít vzít s sebou na další výlet. Obsahuje spoustu pamlsků, lékárničku, pamlskovník, cestovní misku, konzervu a hračku.

Kdo vyhraje?

10 nejoriginálnějších výletníků či ti, kteří něčím zaujmou naší odbornou porotu.

Roxy a Mary z Akinu

Načtěte si QR kód pro zobrazení trasy.