Poutní kostel Panny Marie Těšitelky, Jihočeský kraj

Aura & Conie

Ahoj, jsme psí slečny Aura z Královských teras a Conie z Kakosova statku. Naše panička je novou členkou Akiňáků a dnes vám chceme představit výlet, na kterém jsme nedávno byly, protože trávíme hodně času v lese a tady to máme obzvláště rády.

Vyrážíme

Byly jsme s páníčkama na chatě, a tak jsme si užívaly chvilky pohody se střídavou stráží u plotu. Když najednou vyšli páníčci s vodítky – jasný signál – vyrážíme na výlet!

Rovnou z chaty jsme vyrazili k místnímu kostelu a potom se dali doprava k rybníku, okolo kterého jsme se dostali k lesu. Tam jsme se drželi celou dobu červené značky. Cest k poutnímu kostelu vede hned několik, ale my si vybrali právě tuto. Cesta vede lesem a kousíček po silnici. Celkem jsme nachodili 15 km, což je pro naši smečku tak akorát.

Cestou jsme potkali…

Po cestě jsme postupně potkali přírodní rybníky, litinový kříž a kamenný obrázek sv. Huberta. Míjeli jsme i spoustu potůčků, u kterých jsme se mohly osvěžit a páníčci schladit nožky. Jinak jsme nepotkali téměř nikoho - ani psí kamarády a dokonce ani další výletníky.

Jsme na místě

V cíli je oblíbený a turisty vyhledávaný kostel, kamenný stůl a vyhlídka. Tady jsme si dali všichni pauzu, páníčci si dali svačinu a my dostaly oblíbené pamlsky. Potom už nás čekala ta stejná cesta zpět, šli jsme volnějším tempem a nikam nespěchali. Tak co, kde se potkáme příště?

Souhrn výletu 💡

  • Nachodili jsme cca 15 km.
  • Terén nenáročný.
  • Pohodlné oblečení a raději sportovní obuv.
  • Občerstvení s sebou nebo v Bistru na Vyhlídce, kde jsou psi vítáni na zahrádce.
  • Do kostela psi nesmí.
  • Výlet je vhodný pro terénní kočárky.

Soutěž 

Pokud rádi výletujete se svým čtyřnohým parťákem tak jako my, nasdílejte nám svůj zážitek (budeme rádi, když nám dáte tip na výlet) a vyhrajte něco, co na výlety určitě nutně potřebujete 😊. Tak neváhejte, a pojďte se zapojit do soutěže na Výlety s Akinu!

Jak se do soutěže zapojit?

Je to opravdu jednoduché: vyfoťte - sdílejte - označte.

  • Vyfoťte svého mazlíčka na místě výletu (kdekoli uznáte za vhodné, ale tak, aby bylo poznat, kde jste). Můžete použít i starší fotku.
  • Sdílejte příspěvek s námi (veřejně) na Facebooku či Instagramu a označte #vyletysakinu.
  • Kdo navíc napíše na papír #vyletysakinu a vyfotí se na místě výletu, získá větší šanci na výhru.
  • Na konci roku vybere naše porota 10 výherců.

Jaká je odměna 🎁?

Našlápnutý balíček, který prostě musíte mít, a který si budete chtít vzít s sebou na další výlet. Obsahuje spoustu pamlsků, lékárničku, pamlskovník, cestovní misku, konzervu a hračku.

Kdo vyhraje?

10 nejoriginálnějších výletníků či ti, kteří něčím zaujmou naší odbornou porotu.

Aura & Conie z Akinu

Načtěte si QR kód pro zobrazení trasy.