ZOO Praha, Středočeský kraj

Chip z Akinu

Sobotní rána mám nejradši! Panička nemusí pracovat, může se mi věnovat a většinou vyrazíme na nějaký super výlet. Tak co máme v plánu dneska, paničko? 

Po snídani začíná panička chystat moje oblíbené cestovní pamlsky a říká mi, že se pojedeme podívat do ZOO do Prahy. To je to místo se zvláštně flekatými kočkami a spoustou podivných pachů! Hurá!

Vystupujeme na parkovišti plném aut a míříme do fronty ke vstupu. Panička říká, že je krásně, a tak tu bude asi hodně lidí, ale uvnitř se prý rozptýlí. A měla pravdu! Jakmile jsme opustili pokladnu, už jsem se nemusel bát, že mi někdo přišlápne packu. A ty pachy! Jsem úplně u vytržení ze všech těch nových vůní! Jdeme kolem ohrádky s kozami a dávám paničce najevo, že bych si s nimi chtěl jít pohrát jako ty děti, ale pejsci tam prý ale nesmí. Škoda. 

A pak je najednou vidím! Ty velké růžové ptáky se zlomenýma nohama! Minule mě pěkně vyděsili, ale dneska jsem byl statečný a udržel si svou hrdost. Už se vás nebojím! Tady kousek už ale musí být ty velké černé opice. Chci je jít pozdravit, paničko! 

Po gorilách jsme se šli podívat na ty velké kočky a pak se vydali velkým okruhem kolem celé ZOO. Konečně si trochu protáhnu packy! Chodníky jsou rozpálené od sluníčka, a tak nás s paničkou oba přepadne žízeň. Misky s vodou pro pejsky jsou naštěstí na každém rohu, zato chudák panička musí počkat až na občerstvení na kopci, kde si koupí limonádu a mně dá moji svačinku. Potkáváme spoustu zajímavých zvířat a já celou cestu nadšeně čmuchám.

Po chvilce cesty mi panička říká, že mám za plotem příbuzné - prý nějaké vlky. Mě ale mnohem víc zajímají sloni, co bydlí hned naproti. Vydržím je soustředěně pozorovat několik minut, pak mě ale vyruší nějaké děti. Tak se taky podívejte, no…

Potom už pomalu míříme k východu, ještě uděláme nějaké fotky, nechám se pomazlit dětmi a míříme do auta. Tak ahoooj, zvířata!

Souhrn výletu 💡

  • My jsme naťapkali téměř 7 km, vy můžete naťapat tolik, na kolik se budete cítit, nebo si třeba zkrátit cestu lanovkou.
  • Vstupné je pro pejsky 100 Kč.
  • Výlet je vhodný pro děti i kočárky všeho druhu. 
  • My pejsci musíme být celou dobu na vodítku a do vnitřních prostor máme vstup zakázán.
  • Na místě najdete řadu možností občerstvení pro lidi i pro pejsky - na každém rohu najdete misku s vodou a u každého koše pytlíky na bobky.
  • Oblečení dle vašeho uvážení, ale určitě obujte pohodlné boty.

Soutěž 

Pokud rádi výletujete se svým čtyřnohým parťákem tak jako my, nasdílejte nám svůj zážitek (budeme rádi, když nám dáte tip na výlet) a vyhrajte něco, co na výlety určitě nutně potřebujete 😊. Tak neváhejte, a pojďte se zapojit do soutěže na Výlety s Akinu!

Jak se do soutěže zapojit?

Je to opravdu jednoduché: vyfoťte - sdílejte - označte.

  • Vyfoťte svého mazlíčka na místě výletu (kdekoli uznáte za vhodné, ale tak, aby bylo poznat, kde jste). Můžete použít i starší fotku.
  • Sdílejte příspěvek s námi (veřejně) na Facebooku či Instagramu a označte #vyletysakinu.
  • Kdo navíc napíše na papír #vyletysakinu a vyfotí se na místě výletu, získá větší šanci na výhru.
  • Na konci roku vybere naše porota 10 výherců.

Jaká je odměna 🎁?

Našlápnutý balíček, který prostě musíte mít, a který si budete chtít vzít s sebou na další výlet. Obsahuje spoustu pamlsků, lékárničku, pamlskovník, cestovní misku, konzervu a hračku.

Kdo vyhraje?

10 nejoriginálnějších výletníků či ti, kteří něčím zaujmou naší odbornou porotu.

Váš Chipík <3

Načtěte si QR kód pro zobrazení trasy.